Przejdź do treści

Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego

Zajęcia przygotowawcze z języka angielskiego

6 i 7 kwietnia trwały zajęcia przygotowawcze z języka angielskiego uczniów grupy I którzy biorą udział w tegorocznym programie Erasmus+.

Pierwszego dnia uczniowie zagrali w grę ,,Alias” po angielsku. Jest to zabawna gra o wyrazach, w której podstawowa zasada brzmi “inaczej mówiąc”. Celem jest objaśnienie jak najwięcej haseł z kart, za pomocą synonimów, przeciwieństw i podpowiedzi. Drugim zadaniem było wymyślanie dialogów w różnych sytuacjach życia codziennego. Następnie odgrywanie scenek sytuacyjnych, które były odzwierciedleniem rozmów, jakie faktycznie mogą mieć miejsce w trakcie wyjazdu do Grecji. 

7 kwietnia uczniowie pracując w małych grupach przygotowali ok. 2-minutowe filmiki, w których przedstawiali siebie i swoje otoczenie oraz nastawienie do projektu Erasmus+. Dzięki temu mieli możliwość utrwalić kluczowe słownictwo i struktury gramatyczne dobrze przy tym się bawiąc. Nagrywanie filmików pozwoliło im rozszerzyć techniki dydaktyczne o nową, atrakcyjną formę. Taki sposób użycia języka i pracy projektowej skutecznie aktywizował pasywnych uczniów i ujawnił ukryte talenty – aktorskie, wokalne, reżyserskie, pisarskie. Tego rodzaju ćwiczenie wsparło kreatywność uczniów i zapewniły satysfakcję z wykonanej pracy. Uczniowie będąc odpowiedzialni za realizację filmów dosłownie od pierwszej sekundy do ostatniego ujęcia korzystali ze smartfonów, cyfrowych kamer, laptopów i aparatów fotograficznych, edytowali nagrany materiał, a ich kompetencje w tym zakresie wzrosły. 

Zresztą, za dużo by gadać, sprawdźcie sami owoce naszej 14-godzinnej pracy pod okiem nauczyciela języka angielskiego Kingi Leszczyńskiej.