Przejdź do treści

Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego

Szkolenie edukacyjne w ramach Erasmus+

Dzień pierwszy w Grecji rozpoczął się właśnie dla grupy nauczycieli liceum, którzy przybyli na dwa tygodnie intensywnego szkolenia edukacyjnego.

Po serdecznym powitaniu, wprowadzenie i przedstawienie celów szkolenia wzbudziło jeszcze większe zainteresowanie uczestników. Pierwsze zajęcia szkoleniowe tego dnia skupiły się na podstawach pedagogiki i psychologii edukacyjnej. Grupa miała okazję zgłębić teorie i zasady, które będą miały zastosowanie w ich codziennej pracy. Wykładowcy zapewnili inspirująca prezentację, dostarczając cennych wskazówek i praktycznych rad.

Po krótkiej przerwie uczestnicy udali się na warsztaty poświęcone technikom motywacyjnym w nauczaniu. Zajęcia praktyczne pozwoliły na bezpośrednie zastosowanie nowych umiejętności w interaktywnych ćwiczeniach i dyskusjach grupowych. To także doskonała możliwość na wymianę doświadczeń i pomysłów. Oprócz bogatego merytorycznie programu nauczyciele mieli okazję delektować się pięknem greckiej przyrody i klimatem śródziemnomorskim w czasie wolnym.

Szkolenie, w którym uczestniczą jest kolejnym krokiem w drodze nauczycieli do doskonalenie swych umiejętności. Grecja dostarczy nie tylko inspirującego otoczenia, ale także wiedzy i doświadczenia, które nauczyciele z zapałem wprowadzają w swoją codzienną pracę.

Wyjazd edukacyjny do Grecji w ramach projektów nr 2022-1-PL01-KA121-SCH-000063815 Erasmus+