Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego

Poznaj nas bliżej

Strefa ucznia

Social media

Spotkanie ze studentami z Turcji, Ukrainy i Brazylii.

Dnia 11 kwietnia 2024 r. naszą szkołę odwiedziło uniwersyteckie Welcome Center UwS wraz ze studentami międzynarodowymi Erasmus+ z Brazylii, Turcji oraz Ukrainy  oraz studentką kierunku zarządzanie Panią Oliwią Sakowicz (naszą absolwentką) Spotkanie miało na celu promocję program Erasmus+.

Spotkanie rozpoczęło się od serdecznego przywitania przez wicedyrektora Liceum – Pana Andrzeja Zygmunta, oraz przez koordynatorkę programu Erasmus+ – Panią Kingę Leszczyńską, następnie międzynarodowi studenci Erasmus+ studiujący w semestrze letnim roku akademickiego 2023/2024 wzięli udział w szeregu aktywności.

Jedną z nich były warsztaty językowe. Dla naszych uczniów była to doskonała okazja, aby poprawić umiejętności komunikacyjne przed rozpoczynającym się w maju wyjazdem w ramach programu Erasmus+ do Grecji.

Studenci zaprezentowali swoje zwyczaje i tradycje oraz ciekawostki z krajów, z których pochodzą, co pozwoliło lepiej poznać różnorodność kulturową Europy i świata.

Na zakończenie spotkania nastąpiła prezentacja tradycyjnych dań kuchni polskiej takich jak pierogi, barszcz czerwony i krokiety z kapustą, a na deser studenci skosztowali polskiego sernika.

To udane wydarzenie zainspirowało nas  i pracowników Uniwersytetu do kontynuacji i rozwijania współpracy co z pewnością przyniesie wiele korzyści zarówno uczniom naszej szkoły średniej, jak i studentom Uniwersytetu z wymiany międzynarodowej.

Dziękujemy serdecznie za przybycie. To był bardzo cenny czas!

Dziękujemy za udostępnione nam materiały.