Przejdź do treści

Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego

Logo

Liceum Ogólnokształcące

im. gen. Władysława Sikorskiego

Poznaj nas bliżej

Strefa ucznia

Social media

Grecki Czwartek – podsumowanie projektu Erasmus+

13 czerwca w naszym liceum zorganizowano Grecki Czwartek, będący podsumowaniem wyjazdu uczniów do Grecji, który odbył się w dniach 6-18 maja w ramach projektu Erasmus+ nr 2023-1-PL01-KA121-SCH-000129807. Uczniowie w trakcie mobilności  poszerzali swoje umiejętności, uczestniczyli w szkoleniu oraz odwiedzali szkołę partnerską  co pozwoliło zdobyć im nowe doświadczenia. Podczas pobytu w Grecji uczniowie mieli również okazję poznać piękne miejsca oraz kulturę tego kraju. 

Podczas Dnia Greckiego uczniowie zaprezentowali przygotowany przez siebie poczęstunek: tradycyjną grecką sałatkę oraz słodkości takie jak grecka chałwa i inne łakocie. Aby jeszcze bardziej wypromować program Erasmus który odbywa się już trzeci rok z rzędu zorganizowano loterię w której uczniowie i nauczycieli losowali nagrody – projektowe gadżety takie jak butelki na wodę, plecaki oraz koszulki. Zadbano również o wystrój sali utrzymany w klimacie greckim.

Kluczowe było rozdanie certyfikatów nauczycielom i uczniom. Przypomnijmy, w tegorocznej mobilności wzięło udział 35 uczniów klas 2 i 3 nad którymi sprawowało opiekę 4 opiekunów. Z unijnego szkolenia  skorzystało 5 nauczycieli naszej szkoły. 

Projekt Erasmus+ nr 2023-1-PL01-KA121-SCH-000129807 dofinansowany przez Unię Europejską