Przejdź do treści

Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego

Erasmus – Grecja – 25.05.2022

To się stało już tradycją: nauka i zabawa. Środowe zajęcia z projektu Erasmus odbywały się głównie w szkole w Garnochora. Na początku uczestniczyliśmy w lekcji muzyki, uczyliśmy się śpiewać grecką piosenkę, słuchaliśmy występu uczniów grających na flecie i prezentowaliśmy polskie piosenki.

Następnie przeszliśmy do stołówki szkolnej, gdzie przygotowywaliśmy sałatkę grecką. Rozśpiewani i najedzeni zostaliśmy skierowani na zajęcia sportowe: do wyboru mieliśmy koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. Byliśmy nieco zaskoczeni boiskiem do siatkówki i organizacją zajęć, ale jak wiadomo podróże kształcą…

Na zakończenie zajęć w szkole spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej na podsumowanie i wzajemne podziękowania. Młodzież wręczyła dyrektorowi szkoły, panu Anestis Papadopulos, na pamiątkę piękny album o ziemi bialskiej z dedykacją i podpisami wszystkich uczestników pierwszego projektu.

Popołudnie spędziliśmy w hotelu przy basenie, grając w piłkę. Natomiast wieczorem zostaliśmy zaproszeni na wieczór grecki – wspaniały, barwny pokaz greckiej kultury, przede wszystkim tańców. Imprezę uświetnił zespół tancerzy, który bez problemu zachęcił wiele osób do tańców greckich wokół basenu. Nie zabrakło też zadań dla publiczności.

Pod koniec spotkania greckie rytmy zmieniły się w polskie i nie tylko. To był piękny wieczór.