14 lutego uczestniczyliśmy w zajęciach z pedagogiem z panią Anna Butrym w ramach zajęć przygotowawczych programu Erasmus+. Podzieliliśmy się na grupy w których opracowywaliśmy zasady jakie powinny panować w autokarze jak i w hotelu. Ponadto, poznaliśmy bliżej pojęcie stresu i jego przyczyny oraz sposoby radzenia sobie z nim.

Przedstawiamy listę osób zakwalifikowanych i listę rezerwową na wyjazd edukacyjny do Grecji w ramach projektów nr 2021-1-PL01-KA121-SCH-000006515 oraz 2022-1-PL01-KA121-SCH-000063815 Erasmus+. Gratulujemy!

Zapraszamy na spotkanie przygotowawcze dnia 30 stycznia 2023r. o godzinie 16:30 w czytelni. 
Obecność osób zakwalifikowanych oraz osób z listy rezerwowej obowiązkowa. 
 
 

Dziś w naszej szkole świętowaliśmy „Grecką Środę” 🇬🇷, podsumowując w ten sposób projektowy pobyt naszych uczniów i nauczycieli w Grecji w roku szkolnym 2021/2022. Uczestnicy projektu przygotowali poczęstunek czyli klasycznie - sałatkę po grecku, koreczki oraz coś na słodko - chałwę oraz orzeźwiającą lemoniadę. W klimat wprawiły nas greckie rytmy. Wręczono certyfikaty. 

Kolejne projekty przed nami. Już nie możemy się doczekać! 💙🤚🏼

Zachęcamy Was do obejrzenia filmiku z wyjazdu uczniów do Grecji w ramach programu Erasmus+ nr 2021-1-PL01-KA121-SCH-000006515. To były fascynujące dwa tygodnie na Riwierze Olimpijskiej, które zapadną nam w pamięć na lata. Nasze marzenia się spełniły. A to dopiero początek – zdradzimy Wam, że dopiero się rozkręcamy i nie możemy doczekać się kolejnego wyjazdu. 

Drogi Ósmoklasisto – nauka w naszym LO to również fantastyczna przygoda. Przekonaj się sam co wyróżnia naszą szkołę od innych.

 

Zadaniem debaty jest dyskusja nad tezą, w której uczestniczą przeciwnicy oraz obrońcy. Było to ciekawe doświadczenie.

Wyjazd szkoleniowy kadry nauczycielskiej w ramach programu nr 2021-1-PL01-KA121-SCH-000006515 Erasmus+
Codziennie uczestniczyliśmy w warsztatach doskonalących umiejętności i techniki edukacji nieformalnej. Tworzyliśmy narzędzia do grupowego rozwiązywania problemów, a także materiały do autoanalizy (SMART).
Oprócz zajęć warsztatowych mieliśmy możliwość podziwiać piękno przyrody i bogactwo kultury greckiej. Ogromne wrażenie wywarły na nas Meteory, Wyspa Skiatos i Thessaloniki.
Wyjazd szkoleniowy kadry nauczycielskiej w ramach programu nr 2021-1-PL01-KA121-SCH-000006515 Erasmus+
Kolejny dzień efektywnych zajęć z naszym trenerem. Dzisiejszy temat lekcji: Prestiż w zawodzie nauczyciela. Pracowaliśmy w grupach opracowując kwestionariusz wywiadu z nauczycielem. 
Wyjazd szkoleniowy kadry nauczycielskiej w ramach programu nr 2021-1-PL01-KA121-SCH-000006515 Erasmus+
Dzięki dofinansowaniu z projektu Erasmus+ szansę na poszerzanie horyzontów nie mają tylko uczniowie ale również nasza kadra, która właśnie bierze udział w szkoleniu w Grecji. 
Każdego dnia tutaj odbywają się bardzo ciekawe zajęcia. Jednym z celów szkolenia jest między innymi poznanie metod efektywnej nauki oraz zapamiętywania informacji. 
Dnia 1.06 już od samego rana odbywały się zajęcia z panem Piotrem Starzyńskim - naszym trenerem. Po południu odwiedziliśmy szkołę partnerską w Katerinii, gdzie spotkaliśmy się z przedstawicielami grona i dyrektorem. 
Wyjazd szkoleniowy kadry nauczycielskiej w ramach programu nr 2021-1-PL01-KA121-SCH-000006515 Erasmus+
 

To się stało już tradycją: nauka i zabawa. Środowe zajęcia z projektu Erasmus odbywały się głównie w szkole w Garnochora. Na początku uczestniczyliśmy w lekcji muzyki, uczyliśmy się śpiewać grecką piosenkę, słuchaliśmy występu uczniów grających na flecie i prezentowaliśmy polskie piosenki. Następnie przeszliśmy do stołówki szkolnej, gdzie przygotowywaliśmy sałatkę grecką. Rozśpiewani i najedzeni zostaliśmy skierowani na zajęcia sportowe: do wyboru mieliśmy koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną. Byliśmy nieco zaskoczeni boiskiem do siatkówki i organizacją zajęć, ale jak wiadomo podróże kształcą… Na zakończenie zajęć w szkole spotkaliśmy się w bibliotece szkolnej na podsumowanie i wzajemne podziękowania. Młodzież wręczyła dyrektorowi szkoły, panu Anestis Papadopulos, na pamiątkę piękny album o ziemi bialskiej z dedykacją i podpisami wszystkich uczestników pierwszego projektu. Popołudnie spędziliśmy w hotelu przy basenie, grając w piłkę. Natomiast wieczorem zostaliśmy zaproszeni na wieczór grecki – wspaniały, barwny pokaz greckiej kultury, przede wszystkim tańców. Imprezę uświetnił zespół tancerzy, który bez problemu zachęcił wiele osób do tańców greckich wokół basenu. Nie zabrakło też zadań dla publiczności. Pod koniec spotkania greckie rytmy zmieniły się w polskie i nie tylko. To był piękny wieczór.

Aromatyczne truskawki, wspaniałe morele, słodziutkie pomarańcze, oliwę z oliwek, przyprawy i miód - to wszystko mogliśmy dziś rano kupić na miejscowym targu. Greccy sprzedawcy są niezwykle życzliwi, zachęcają do spróbowania owoców i miodu, można z nimi delikatnie negocjować ceny. To był pierwszy punkt programu w dniu dzisiejszym.

Następnie pojechaliśmy do szkoły w Garnochora Pierias, gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach z robotyki. Jakie emocje nam przy tym towarzyszyły możecie zobaczyć na zdjęciach. Po dwugodzinnych warsztatach przyszła pora na tzw. „dzień polski”, kiedy częstowaliśmy uczniów i nauczycieli z Grecji przysmakami zabranymi z Polski: sękaczem, oranżadą, ptasim mleczkiem, sezamkami i cukierkami, opowiadając przy tym o naszej szkole i okolicy. Był to bardzo miły moment na swobodne rozmowy, zawarcie nowych znajomości i sprawdzenie swojego angielskiego w praktyce. Nasi gospodarze z zainteresowaniem słuchali informacji oraz przeglądali foldery o naszym mieście.

Po tych konwersacjach, na zakończenie wizyty w szkole, wzięliśmy udział w rywalizacji sportowej: mecz w piłkę nożną Polacy kontra Grecy. I tu uwaga: nasza drużyna zwyciężyła 2:1. Brawo!!! Jutro obiecaliśmy rewanż.

Popołudnie spędziliśmy przy hotelowym basenie, korzystając z promieni słonecznych. Wieczorem planujemy spacer po plaży i ognisko. Cieszymy się ze wspaniałej pogody i doskonałej atmosfery.