Przejdź do treści

Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego

Wycieczka klasy 2a i 2d.

W dniach 25-27 września klasy 2a i 2d udały się na wycieczkę. Pierwszym punktem naszej wyprawy była kopalnia soli w Wieliczce, wpisana na Pierwszą Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO, od wieków wzbudza podziw turystów. Nas również zachwyciło to miejsce.

Następnie udaliśmy się do Krakowa. Zwiedziliśmy Wzgórze Wawelskie wraz z Katedrą, Rynek Główny, Kościół Mariacki, Bramę Floriańską  oraz Barbakan. Mieliśmy też czas wolny, który wykorzystaliśmy na zakup pamiątek.

Wieczorem dotarliśmy do Zatoru, zakwaterowaliśmy się w „Western Cump”, w którym poczuliśmy się jak na Dzikim Zachodzie. Noclegi w „domkach szeryfa” były niezapomnianą przygodą.

Następny dzień spędziliśmy w największym parku rozrywki w Polsce, w Energylandii, w której czekało na nas wiele wyzwań. Wielu z nas udało się zmierzyć z Hyperionem i z Zadrą. Ostatni dzień naszej wycieczki to „żywa lekcja historii”. Odwiedziliśmy Oświęcim. Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu jest największym hitlerowskim obozem zagłady. Ta osobliwa pamiątka jest miejscem, które każdy Polak powinien zwiedzić, by zrozumieć ogrom tragedii jaka rozegrała się w tym miejscu w latach 40-tych XX wieku.Wzruszeni i świadomi historii, którą należy znać, żegnaliśmy to smutne miejsce.

Późnym wieczorem dotarliśmy do Międzyrzeca. Wycieczka była dla nas niezapomnianą przygodą. Dziękujemy naszym wychowawczyniom, p. Annie Idzikowskiej i p. Renacie Stefaniuk oraz p. Agnieszce Nurskiej za zorganizowanie nam wyjazdu oraz opiekę.