W czwartek 12 października klasy 1C, 3A i 4B uczestniczyły w wycieczce do Warszawy w ramach cyklu „Kultura im w głowach”. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z kulturalnymi miejscami na mapie stolicy Polski. Mieli okazję odwiedzić Zachętę – Narodową Galerię Sztuki i obejrzeć prezentowane wystawy.

Galeria mieści się w pięknym, zabytkowym budynku, który również robi duże wrażenie. Wizyta w Muzeum Geologicznym także przyniosła wiele radości, szczególnie zdjęcia z „gwiazdami” z epoki lodowcowej: mamuta, nosorożca włochatego i niedźwiedzia jaskiniowego. Ekspozycja muzeum jest statyczna ale skrywa całe bogactwo ziemi, po której codziennie stąpamy.
Kolejnym przystankiem były ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego – jedne z największych w Europie. Z tarasów widokowych rozpościera się piękna panorama na Warszawę, ale niestety deszcz wymusił ucieczkę do pobliskiej Elektrowni Powiśle – zabytkowej elektrowni przekształconej w kompleks handlowy ze sklepami i restauracjami.
Następnie uczniowie udali się do włoskiej pizzerii Va bene na prawdziwą rzymską pizzę. Ostatnim punktem wycieczki był spektakl w Teatrze Muzycznym ROMA. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że było to wspaniałe doświadczenie. Mogli zobaczyć musical „We will rock you”, którego dynamiczna i pełna humoru fabuła wywołała niebywały entuzjazm wśród wszystkich widzów.
Wyjazd został zorganizowany przez Ewelinę Pocztarską, a opiekę nad wycieczką sprawowały również: Katarzyna Kukawska i Kinga Leszczyńska.