Przejdź do treści

Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego

Logo

Liceum Ogólnokształcące

im. gen. Władysława Sikorskiego

Poznaj nas bliżej

Strefa ucznia

Social media

Wycieczka do Paryża

W dniach 5-8 grudnia 2023r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim, pod opieką p. Kingi Leszczyńskiej, p. Barbary Dybały, p. Katarzyny Biskupskiej, p. Katarzyny Kukawskiej, p. Eweliny Pocztarskiej oraz p. Justyny Szczepaniuk udali się na wycieczkę do Paryża. 

Po długiej podróży na miejsce dotarliśmy rankiem następnego dnia. Naszą paryską przygodę zaczęliśmy od wjazdu na najbardziej charakterystyczną dla tego miejsca budowlę, czyli wieżę Eiffla. Z ponad 300 metrów mogliśmy podziwiać panoramę Paryża z bardzo symetrycznie rozmieszczonymi uliczkami tego miasta. Podczas prawie 15 kilometrowego spaceru po stolicy Francji zobaczyliśmy najważniejsze punkty na mapie takie jak Luwr, wyspę La Cité, Pałac SprawiedliwościŚwiętą Kaplicę oraz więzienie Conciergerie – elementów dawnego Pałacu Królewskiego,  Hôtel de Ville (ratusz) oraz ekstrawagancki budynek Centrum Pompidou, katedrę Notre Dame, dzielnicę Montmartre. Zobaczyliśmy Plac Pigalle, kabaret Moulin Rouge oraz malowniczy Plac du Tertre pełen restauracji, muzyków i portrecistów. Na szczycie wzgórza Montmartre czekała na nas widoczna z daleka bazylika Sacré Coeur. Na koniec dnia „Paryż nocą”, czyli autokarowy Open Tour, w czasie którego z okien naszego pojazdu zobaczyliśmy pozostałe najważniejsze paryskie atrakcje, m.in.: Operę Garnierplac Vendôme, będący siedzibą paryskich jubilerów i luksusowego hotelu RitzPlac de la Concorde, Łuk Triumfalny oraz najsłynniejszą ulicę świata, czyli Champs Elysées (Pola Elizejskie).

Na pożegnanie Francji wyruszyliśmy do Disneylandu, gdzie czekała na nas 9-godzinna zabawa – w towarzystwie postaci z bajek naszego dzieciństwa. 

Skorzystaliśmy z wielu ekstremalnych rollercoasterów. Na pewno każdemu w pamięci pozostanie „Winda Terroru”, która w bezpieczny sposób miała nas zawieść na szczyt „The Hollywood Tower Hotel”, jednak każdy z nas wie, że były to tylko pozory . Wieczorem wzięliśmy udział w jesiennej paradzie z udziałem Myszki Miki – widowisku tanecznym oraz muzycznym.  Obowiązkiem było zrobienie sobie zdjęcia pod słynnym zamkiem Walta Disnaya. 

Po pełnym emocji dniu udaliśmy się do autokaru. Podczas tego wyjazdu towarzyszyła nam sympatyczna i pozytywna Pani przewodniczka Małgorzata Lupinska z Biura Podróży Wycieczkownia.

Zobacz sam jak minął nam ten magiczny czas, obejrzyj w jakości HD!