Liceum Ogólnokształcące im. gen. Władysława Sikorskiego

Strefa ucznia

Social media

Warsztaty edukacyjne na AWF

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły z klas drugich, trzecich i czwartych w dniu 14.12.2023 r. w ramach projektu AWFbp ,,Oferta edukacyjna Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podl – Akademia bliżej Was” miała możliwość uczestniczenia  w warsztatach edukacyjnych.

Po przedstawieniu informacji o uczelni oraz o możliwościach rozwoju edukacyjnego (wybór kierunków studiów) przez panią prodziekan dr Annę Bodasińską, uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych. Pierwsze zajęcia poprowadził dr Paweł Wołosz na temat ćwiczeń koordynacyjnych wykorzystywanych w grach zespołowych.

Po przerwie na posiłek druga część warsztatów edukacyjnych dotyczyła technik relaksacyjnych i uważności relaksacji. Uczniowie poznali techniki wygaszania, pobudzania nerwowego i przeciwdziałania stresowi. Zajęcia prowadziła pani mgr Weronika Grantham.

Na koniec naszego pobytu na uczelni młodzież została oprowadzona po strategicznych punktach uczelni. Uczniowie obejrzeli ROBiR( Regionalny Ośrodek Badań i Rozwoju), Medical SPA, bazę sportową uczelni( pływalnie, hale sportowe), gabinety kosmetologii i fizjoterapii.

Naszą wycieczkę zakończyliśmy w czytelni, gdzie wręczone zostały nam certyfikaty, drobne upominki i mogliśmy zrobić wspólne zdjęcie.

Dziękujemy uczelni za profesjonalizm i miłą atmosferę.