Recenzja autorstwa waszej koleżanki Aleksandry Prokopiak z kl. 2a, w ramach akcji biblioteki szkolnej „Polecam Ci…”, skierowanej do uczniów naszego liceum,  została zauważona przez samego autora recenzowanej powieści Pana Wojciecha Dutkę. Autor książki „Czerń i purpura” Pan Wojciech Dutka docenił nasze i wasze wysiłki, wyróżnił naszą szkołę zwracając się listownie do Pana Dyrektora i podarował bibliotece szkolnej kilka egzemplarzy swoich powieści. Dary są szczególne ponieważ należą do wydań bibliofilskich.

Cieszymy się, że działania podejmowane przez bibliotekę szkolną, w której główne role grają uczniowie i odkrywane przez nich książki, znalazły uznanie pisarza i historyka, autora beletrystycznych powieści historycznych. Mamy nadzieję, że będzie to wystarczająca zachęta do czytania i sięgania po książki z naszej biblioteki i nie tylko.

W tym miejscu pragniemy gorąco podziękować Panu Wojciechowi za dary książkowe, a jego nazwisko, decyzją dyrektora szkoły, na stałe wpisało się do grona darczyńców i zostało umieszczone na tablicy „Pomogli naszej szkole” w holu szkolnym.

Równocześnie pragniemy pogratulować Oli Prokopiak jej wyborów czytelniczych i recenzji, którą to przyczyniła się do zwrócenia uwagi autora książki na naszą szkołę i jego hojności względem biblioteki szkolnej.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Nauczyciele – bibliotekarze: Ewa Zygmunt, Małgorzata Kowalczyk