Mamy dla Was  dwie recenzje: filmu " Cuda z nieba"  i książki  „Trzy metry nad niebem” może kogoś zainspirują?  
 
 
Chciałbym polecić film pt. " Cuda z nieba". Jest to film o chrześcijańskiej rodzinie, która wiedzie beztroskie życie. Jednak gdy dowiadują się o nieuleczalnej chorobie jednej z córek, wszystko się zmienia. Dziewczynka bardzo cierpi, nie może bawić się z innymi dziećmi i ma żal do Boga o to co ja spotkało. Kobieta szuka pomocy wszędzie, modli się o cud oraz szuka pomocy u najlepszych lekarzy. Wyjeżdżają do Bostonu, gdzie znajdują pomoc i poznają kobietę, która zaprzyjaźnia się z dziewczynką i towarzyszy im przez cały czas gdy tam są. Po powrocie do domu dochodzi do dziwnego wypadku i wtedy staje się cud. Historia jest bardzo wzruszająca i porusza temat wiary. Tej rodzinie udało się w niej wytrwać do końca choć były chwilę trudne dla rodziców jak i dla dziewczynki, która miała do Boga żal, dlaczego jej nie wyleczył.  Czy udało by się im gdyby nie stał się cud? Nie wiadomo, jednak ten film pokazuje, że nie powinniśmy się poddawać i zawsze musimy walczyć do końca. 
Paulina Zygmunt kl. 2B
 
„Trzy metry nad niebem” autorstwa Federica Moccia.
 
Babi Gervasi to klasyczny przykład niewinnej dziewczynki z dobrego domu, grzecznej dumy rodziców z wzorowym świadectwem szkolnym. Dziewczynę na lekcje podwozi ojciec.
W ten sam dzień chłopak imieniem Hugo wsiada na motor, by tuż przed światłami stanąć przy mercedesie taty Babi. Arogancka gadka podrywacza, pewność siebie, a nawet piękny uśmiech - na dziewczynie nic nie robi wrażenia. Siostra uświadamia jednak Babi, jak wielkiego zaszczytu dostąpiła. Jednak jest pewna, że więcej go nie zobaczy.
Babi Gervasi nie tylko niejednokrotnie jeszcze spotka na swej drodze Hugo ale też od tej chwili jej życie kompletnie się zmieni.
Póki co jednak nie jest zainteresowana przystojnym, acz niepokornym chłopakiem.
„Trzy metry nad niebem” to powieść przede wszystkim dla nastoletnich wrażliwych serc. Sytuacje w niej przedstawione są romantyczne, wzruszające, ciepłe ale momentami także smutne, bolesne i rozczarowujące. Myślę, że książka ta mogłaby spodobać się również starszym lecz zależy to od ich własnych wspomnień, doświadczeń i poziomu wrażliwości.
 

Julia Markuszewska kl.2F