Pod tym hasłem 9 grudnia 2021 r. w czytelni Liceum Ogólnokształcącego odbyło się spotkanie uczniów klas 2b i 3b z wykładowcami i studentami PSW im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Pani Angelika Dadej, dietetyk i wykładowca, opowiedziała młodzieży o zdrowym odżywianiu, obaliła niektóre mity dotyczące diet oraz wskazała na konieczność racjonalnego jedzenia i aktywności fizycznej.

Pani Iwona Mystkowska, wykładowca biochemii i chemii żywności zaprezentowała uczelnię, zachęcając młodzież do podjęcia studiów na kierunku dietetyka. Podczas tego spotkania młodzież naszej szkoły miała okazję do bezpłatnego skorzystania z „Tanity”, czyli urządzenia, które dokonuje analizy ciała człowieka. Można się z takiego badania było dowiedzieć, czy ma się nadwagę, jaka jest zawartość tkanki tłuszczowej, jaki jest wiek komórek i ogólny stan organizmu. Badanie cieszyło się dużym powodzeniem, wielu uczniów skorzystało z okazji bezpłatnych konsultacji. Wyniki interpretowane były przez studentów.

Spotkanie to było początkiem współpracy Liceum z PSW w Białej Podlaskiej.