Z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida, Ministerstwo Edukacji Nauki wspólnie z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów ogłasza konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych dotyczący życia i twórczości wybitnego polskiego poety „Bo piękno na to jest, by zachwycało…”.

Konkurs ma inspirować do poszukiwań takich aspektów twórczości Cypriana Kamila Norwida, które są najbardziej inspirujące, ciekawe, oryginalne.

Zgłoszony do konkursu projekt powinien przedstawiać wybrane aspekty życia lub twórczości Norwida i być przygotowany przez ucznia, pod opieką merytoryczną nauczyciela.

Projekt może być przedstawiony za pomocą:

• prezentacji,
  • komiksu,
  • filmu,
  • biogramu,
  • materiału multimedialnego,
  • gry edukacyjnej.

Zgłoszenia u nauczycieli polonistów

Prace konkursowe można przesyłać do 29 października br.

więcej informacji pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/bo-piekno-na-to-jest-by-zachwycalo---konkurs-o-zyciu-i-tworczosci-cypriana-kamila-norwida

Zachęcamy do udziału!