Dominik Marczuk

Dominik Marczuk jest uczniem klasy 1f, jego największą pasją jest sport, a konkretnie piłka nożna:
- w wieku 7 lat zaczął grać w Klubie KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski
- w wieku 13 lat został powołany do reprezentacji Polski na mecz z Litwą
- obecnie gra w 3 lidze seniorskiej w Podlasiu Biała Podlaska
Gra w piłkę nożną sprawia mu dużo radości, daje poczucie spełnienia i satysfakcji. Każda dyscyplina sportowa to współgranie umiejętności fizycznych i psychicznych, dlatego też Dominik codziennie szlifuje nie tylko sylwetkę fizyczną, ale także charakter. Jego celem jest osiągnąć jak najlepsze wyniki i realizować to, co kocha.
Oprócz piłki nożnej interesuje się muzyką i jazdą na rowerze.

 

 

 

Patrycja Waszczuk

Patrycja Waszczuk jest uczennicą klasy 1D i od 8 lat profesjonalnie trenuje szachy. Na swoim koncie ma wiele sukcesów takich jak:

-1 miejsce na mistrzostwach Polski juniorek do lat 16 w szachach klasycznych

-Podwójne złoto na mistrzostwach Polski juniorek do lat 14 w szachach szybkich i błyskawicznych

-1 miejsce na mistrzostwach Europy juniorek do lat 16

Dzięki sukcesowi na mistrzostwach Europy Patrycja ma możliwość zagrania na mistrzostwach Polski kobiet, a w przyszłości może nawet zagranie w reprezentacji Polski kobiet na mistrzostwach świata i Europy. Patrycja oprócz szachów lubi czytać książki i uczyć się języków obcych, a w przyszłości planuje zostać dietetykiem oraz trenerem szachowym. Poniżej link do filmiku ceremonii zakończenia mistrzostw Europy.

https://www.youtube.com/watch?v=-q3Bhj6aHMw

 

 

Kacper Cep

 

 

Kacper Cep uczeń kl. 2d o profilu matematyczno-fizycznym w naszym liceum. Dzięki swej  ciężkiej pracy jest posiadaczem niebieskiego pasa w karate. Na swym koncie ma osiągnięcia takie jak:

- 3 Miejsce w międzynarodowym turnieju karate kyokushin w Zambrowie

- 3 Miejsce w otwartych mistrzostwach Holandii

- 3 Miejsce na wagowych mistrzostwach Europy we Wrocławiu

Poza sztukami walki interesuję się informatyką.

Katarzyna Mikołajczuk

 

 

Katarzyna Mikołajczuk jest uczennicą klasy 3B o profilu biologiczno-chemicznym. Od wczesnych lat pasjonowała się muzyką. Z małą pomocą taty uczyła się gry na pianinie, a od czterech lat uczęszcza do Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim na gitarę klasyczną. 
 Bierze udział w wielu koncertach i warsztatach ze znanymi polskimi "mistrzami" gitary. Wiele osiągnięć uzyskała na konkursach i przeglądach powiatowych, jak i wojewódzkich m.in:
- I miejsce na IV Konkursie Gitarowym im. Marka Sokołowskiego w Lublinie
- III miejsce na IV Podlaskiej Wiośnie Gitarowej w Międzyrzecu Podlaskim
  Swoją przyszłość w jakimś stopniu wiąże z muzyką, więc w wolnym czasie skupia się na doskonalaniu swojej wiedzy na temat (biologii również :)) muzyki i swojego instrumentu. :)

 

 

Julia Daciuk

 


Julia Daciuk jest uczennicą klasy 2a Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim.16 grudnia 2016 roku została wybrana Radną Młodzieżowej Rady Miasta Międzyrzec Podlaski V kadencji na lata 2016-2018. Obecnie pełni funkcję Wiceprzewodniczącej MRM. Interesuje się polityką, prawem i wiedzą o społeczeństwie. Uważa, że młodzież powinna mieć realny wpływ na politykę i na to, co dzieje się w mieście oraz w szkole.

 

 

Patrycja Walczak

 

 

Patrycja Walczak (4-ta od lewej w pierwszym szeregu) jest uczennicą klasy 2a LO im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. W wolnym czasie chętnie uprawia sport, lubi tańczyć. Jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewicy. Sporo czasu poświęca na treningi wspólnie z koleżankami z drużyny. Efektem ciężkiej pracy są:

  • I miejsce na XXVI miejsko-gminnych ćwiczeniach pożarniczych w Międzyrzecu Podlaskim w 2016 r.
  • II miejsce na XVII Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Powiatu Bialskiego w Tucznej w 2016 r.
  • I miejsce na XXVII miejsko-gminnych ćwiczeniach pożarniczych w Międzyrzecu Podlaskim w 2017 r.
  • I miejsce na XIX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Powiatu Bialskiego w Międzyrzecu Podlaskim w 2017 r.

Fascynuje ją pomaganie innym ludziom, dlatego też przeszła szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa technicznego.

 

Karolina Olszewska

 


Jest uczennicą klasy Ib o profilu biologiczno-chemicznym. Od wczesnych lat szkolnych była związana z zespołem taneczno - akrobatycznym „Sezamki”, który wielokrotnie zajmował pierwsze miejsca w konkursach powiatowych i wojewódzkich. Jej głównym zainteresowaniem jest muzyka. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Przez trzy lata gimnazjum grała na flecie poprzecznym w zespole szkolnym. Czas wolny wypełnia jej miłość do koni. Chętnie bierze udział w rajdach konnych i zawodach w których odnosi sukcesy.

   

Damian Jurkowski, Bartek Szabaciuk, Igor Kowalski - mistrzowie piłki siatkowej

 

To uczniowie klasy 2a LO im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Sportem interesują się od najmłodszych lat, a najbardziej pasjonuje ich siatkówka. Przygodę z tym sportem rozpoczęli w szkole podstawowej, gdzie w wieku 10 lat trafili do klasy o profilu siatkarskim. Pod czujnym okiem trenera, pana Zbigniewa Bernata, odnieśli pierwsze sukcesy w kategorii kadet. W sezonie 2014/2015-wicemistrzostwo województwa, natomiast w latach 2015/2016 oraz 2016/2017 bez żadnej porażki zdobyli mistrzostwo województwa dwa razy z rzędu, co dało im awans do ćwierćfinałów, a następnie półfinałów Mistrzostw Polski. W gimnazjum w szkolnej gimnazjadzie zajęli 6 miejsce w Polsce. Będąc już w LO w kategorii junior zdobyli Mistrzostwo Województwa, co dało im ponownie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. W latach 2016/2017 już z drużyną z liceum w licealiadzie, pod okiem pani Jolanty Czopińskiej zdobyli Mistrzostwo Województwa i kolejny awans do finałów Mistrzostw Polski w Ostródzie. W roku 2016 chłopcy uzyskali wyróżnienie w ramach „Bialskich Talentów” od Starosty Bialskiego. Dwukrotnie byli laureatami plebiscytu ,,Sportowy Wawrzyn'', raz z drużyną kadetów w latach 2015/2016 i drugi raz z drużyną LO w roku 2017/2018. Obecnie Damian Jurkowski i Igor Kowalski grają w szkolnej drużynie LO, a także seniorskiej lidze w barwach AZS AWF Biała Podlaska. Mamy nadzieję, że kiedyś uda im się zagrać w 1 lidze liczącej się na siatkarskich parkietach.

 

Piotr Kruglej

piotr

Piotr jest uczniem klasy biologiczno-chemicznej naszego liceum. Interesuje się astronautyką, militariami i sportem. Uwielbia podróżować. Został wyróżniony w Wielkim Astronautycznym Konkursie organizowanym przez Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz portal Kosmicznapolska. Dwukrotnie odniósł też sukces w konkursach realizowanych przez firmę myPhone otrzymując w ten sposób wsparcie materialne pozwalające kontynuować pracę nad swoimi konstrukcjami. Od trzech lat należy do Polskiego Towarzystwa Rakietowego. Obecnie realizuje projekt budowy rakiety naddźwiękowej oraz sondy stratosferycznej w ramach konkursu naukowego Explory 2016, w którym zakwalifikował się do etapu regionalnego.W wolnym czasie śpi, drażni innych ludzi oraz marzy o podboju kosmosu. Swoją przyszłość planuje związać z Wojskiem Polskim.

www.lutniaproject.xlx.pl
https://www.youtube.com/watch?v=i13BVV4xPvs

 

Eliza Hamruk

Eliza Hamruk

Eliza jest laureatką Finału II Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym (rok szkolny 2014/2015). Kolejnym sukcesem, jaki osiągnęła Eliza jest tytuł Finalistki etapu centralnego XXV Olimpiady Teologii Katolickiej „Sakramenty uzdrowienia i ich rola w życiu Kościoła”, organizowanej w Łomży (rok szkolny 2014/2015). Ponadto zdobyła nagrodę dla utalentowanej młodzieży „BIALSKIE TALENTY” (rok szkolny 2015/2016). W tym samym roku Eliza została finalistką III Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Uczennica otrzymywała Stypendium Starosty Bialskiego przez 3 kolejne lata nauki w LO, a także została nagrodzona Srebrną Statuetką w Konkursie na najlepszego ucznia Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Sikorskiego (rok szkolny 2014/2015). Eliza w okresie edukacji w liceum brała aktywny udział w licznych konkursach przedmiotowych.

 

Natalia Rzewuska

natalia

Jest uczennicą klasy II naszego LO, o profilu geografia-wos-angielski. Od dziecka była wrażliwa na muzykę, a jednym z jej marzeń była gra na instrumencie. Z decyzją zwlekała dość długo, w wyniku czego dopiero cztery lata temu zadecydowała o podjęciu nauki w Szkole Muzycznej I Stopnia, mieszczącej się w naszym mieście. Po odbytych przesłuchaniach, została przyjęta, a jej wyborem stał się nieoczekiwanie instrument dęty – saksofon. Od tamtej pory przygoda Natalii z muzyką zaczęła się rozwijać i po dziś dzień nabiera coraz większego rozpędu. Aktualnie gra w szkolnym zespole, jednakże za 4 miesiące kończy naukę w Szkole Muzycznej I Stopnia. Przyszłość wiąże poniekąd z muzyką, głównie jazzową. Jest ona jej ogromną pasją. Natalia w przeciągu 4 lat, uczęszczała na różnego typu warsztaty saksofonowe, prowadzone przez wybitnych saksofonistów, zdobyła także duże doświadczenie oraz wiele osiągnięć. Oto kilka z nich o których tak opowiada:

"W 2014 r. miałam zaszczyt wziąć udział w przemarszu 3 Majowym z Orkiestrą dętą z Radzynia Podlaskiego pod batutą P. Jacka Nestoruka, co było dla mnie niesamowitym przeżyciem. Byłam najmłodszą uczestniczką z niewielkim stażem, zaledwie 2 letnim, w porównaniu do całej orkiestry muzyków będących na 4-6 roku nauki gry na instrumencie.

W dniach 15-17.04.2015r. w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Krzysztofa Komedy w Lubaczowie, odbył się IV Ogólnopolski Konkurs School & Jazz Festival, na którym, wraz z zespołem, wywalczyliśmy II miejsce w kategorii: JAZZ I MUZYKA ROZRYWKOWA.

W imieniu Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim, pragnę zaprosić wszystkich miłośników muzyki na kolejne koncerty organizowane przez społeczność szkolną. Niezapomniane emocje i wrażenia gwarantowane :)

 

Weronika Matysiak

weronika

Weronika Matysiak jest uczennicą klasy 2a, stypendystką starosty bialskiego – dzięki wysokim wynikom w nauce i wolontariuszką ŚDM. Nudzi mnie nuda – mówi – Kiedy tylko mogę, maluję, choćby nawet kosztem obowiązków. Traktuję to jak odskocznię, przerwę między nauką, a... nauką. Zaraziłam się nim ubiegłej zimy na zajęciach artystycznych w Miejskim Ośrodku Kultury, a z czasem zaczęłam malować sama, w domu. Tematycznie skupiłam się na przyrodzie, a konkretniej na malowaniu koni, ponieważ te zwierzęta są dla mnie wyjątkowe i uważam je za najwspanialsze istoty na ziemi. Nauczyły mnie pokory i przełamywania własnych słabości. Jeździectwo w ogóle działa terapeutycznie i kształtuje charakter. Moją odskocznią od codzienności jest również muzyka, choć powinnam od niej zacząć, bo jestem z nią najdłużej związana. Mniej więcej przez cztery lata byłam członkiem miejskiej orkiestry, jednak z czasem zmieniłam klarnet na bardziej „solowy” instrument – gitarę. Poza tym zbieram, a raczej wysyłam i otrzymuję pocztówki z całego świata – między innymi z Australii, Chin, Tajwanu, Stanów, Izraela, Filipin i całej Europy. Moja ulubiona, a zarazem pierwsza pocztówka przyszła z Australii w 2012r., choć oczywiście wszystkie mają dla mnie ogromną wartość. Są jedyne w swoim rodzaju.

 

Aleksandra Kalinka

Ola jest uczennicą drugiej klasy o profilu biologicznym. Muzykę oraz śpiew miała od zawsze w duszy. Umiejętności wokalne postanowiła rozwijać na zajęciach w Klubie Kultury „Piast” w Białej Podlaskiej pod okiem Ireneusza Parafiniuka. Dziewczyna ma mocny, barwny głos. Osoby, które słyszały jak śpiewa, radzą jej, by zgłosiła się do któregoś z programów telewizyjnych promujących talenty. Ola zdobyła drugie miejsce w Powiatowym Konkursie Pieśni Powstańczej w Małaszewiczach. Jego finaliści wystąpili w Tucznej na podsumowaniu obchodów 150-lecia Powstania Styczniowego w Powiecie Bialskim. Sukcesem dziewczyny jest też zdobycie Grand Prix w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej oraz pierwsze miejsce w powiatowym konkursie organizowanym przez Bialcon Club pt: „Piękno w słowie i muzyce”. Ola w kwietniu 2014-go roku zdobyła tytuł Międzyrzeckiego Talentu.

 

 

Oliwia Pocztarska

 

Oliwia Pocztarska jest uczennicą drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Bierze udział w różnego rodzaju konkursach. W roku 2015 zdobyła drugie miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Ireny Golec pt. „Czerwona Róża Dla Niej”. Wręczenie nagród odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kąkolewnicy. Nagrodę wręczał Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, pan Tadeusz Sławecki oraz znakomity pisarz, pan Ryszard Kornacki. W tym samym roku Oliwia została finalistką konkursu „Międzyrzec, Historia, Dzień Dzisiejszy”, który miał miejsce w Międzyrzeckim Miejskim Ośrodku Kultury. W styczniu bieżącego roku była finalistką etapu diecezjalnego XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej w Siedlcach – już po raz drugi. Oprócz tego reprezentuje szkołę w zawodach sportowych. Udziela się jako wolontariuszka w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i w przygotowaniach do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. 

 

Dominika Domańska 

 

Dominika jest uczennicą naszego międzyrzeckiego liceum. Uczęszcza do klasy humanistycznej i nieźle daje sobie radę. Dzięki historii poznaje dokładnie losy ojczyzny, a dzięki wiedzy o społeczeństwie może zrozumieć zasady działalności systemu politycznego w Polsce. Uważa, że język polski jest trudny, lecz ją, jako uczennicę, niezwykle ciekawi. Melodyjność i dźwięczność słów w naszym ojczystym języku sprawia, że potrzeba jedynie ludzkiej dłoni, by stworzyć wiersz czy słowa piosenki. Właśnie dlatego uwielbia pisać! Przelewając swoje myśli i uczucia na papier może wyrażać siebie. W tej dziedzinie ma już mały sukces, jakim jest wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Literackim pt. „Czerwona Róża dla Niej”. W tym roku wzięła także udział w Olimpiadzie Teologii Katolickiej, w której przeszła do etapu diecezjalnego. Dzieła religijne i Ewangelia są wg niej bardzo ciekawymi i wartościowymi utworami, dzięki którym można zmienić się na lepsze. Od dziecka śpiewa i bierze udział w konkursach muzycznych. Dzisiaj uczy się gry na keyboardzie i wokalu. Muzyka jest jej ogromną pasją, na którą zawsze stara się znaleźć czas.

 

Konrad Czopiński

kc

Konrad jest uczniem drugiej klasy o profilu wos-geografia-angielski. Taniec towarzyski to jego wielka pasja. Młody tancerz zdobywa laury na turniejach o randze ogólnopolskiej w różnych miejscach kraju. Konrad od szóstego roku życia uczęszcza na zajęcia tańca towarzyskiego. Pierwsze kroki stawiał w międzyrzeckim klubie „ISKRA” . Obecnie tańczy w bialskim klubie „ZAMEK” pod bacznym okiem Wojciecha Rozwałki. Ciężka praca przyniosła wiele sukcesów. W 2013 roku wraz z partnerką Pauliną Kowalewską, z którą tańczy od 7 lat, Konrad awansował do klasy B w stylu standard. Rok wcześniej – na turnieju w Siennicy Różanej zostali mistrzami Pucharu Okręgu Lubelskiego w tańcach latynoamerykańskich, tym samym awansując do klasy B w tym stylu. W 2015 roku para zajęła II miejsce na OTTT ZAMEK (ogólnopolskim turnieju tańca towarzyskiego) w Białej Podlaskiej. 13 czerwca Konrad i Paulina zdobyli Grand Prix Polski na OTTT w Choroszczy. Najnowszym osiągnięciem chłopaka jest zdobycie I miejsca w tańcach latynoamerykańskich i III w tańcach standardowych na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Lubartowie. Dodatkowo Konrad w kwietniu 2014-go roku zdobył tytuł Międzyrzeckiego Talentu.

 

Korniluk Anna

Ania jest uczennicą klasy pierwszej w naszym liceum. Interesuje się muzyką. Bardzo lubi grać na gitarze, szczególnie zagraniczne piosenki. Brała udział w wielu konkursach z języka angielskiego na szczeblu gminnym i powiatowym, zajmując w nich wysokie miejsca. Jest również laureatką Kuratoryjnego Konkursu Ortograficznego.

 

Pietruszka Wiktoria

 

Wiktoria jest uczennicą klasy Ic liceum. Przede wszystkim interesuje się plastyką, ale także sportem. Lubi grać w piłkę nożną i jeździć na rolkach ;). Najważniejsze jej osiągnięcia plastyczne to: II miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym pod nazwą ,,Alkohol - złodziej szczęścia” oraz I miejsce w konkursie pod nazwą ,,Fantastyczny Świat”. Brała też udział w szkolnych konkursach plastycznych, w których także osiągała wysokie miejsca.

 

Śledź Karolina

Karolina Śledź uczy się w pierwszej klasie naszej szkoły. Jest otwartą i pozytywną osobą. Interesuje się głównie muzyką. Uczęszcza na zajęcia do studia wokalnego od około trzech lat. W tym roku brała udział w wielu konkursach muzycznych na różnych szczeblach. Był to np. ,,Wygraj Sukces", gdzie w drugim etapie zostałam wyróżniona, czy także konkurs ,,Kulturomaniak", na którym zdobyłam II miejsce. Karolina uczęszcza również już od wielu lat na parafialną scholę dziecięco-młodzieżową. Gra na gitarze, a śpiew daje jej wiele radości. 

 

Tichoruk Anna

 

Ania jest uczennicą klasy IC. To osoba towarzyska i wesoła. Interesuje się muzyką i sportem, a zwłaszcza bieganiem.  W gimnazjum uczestniczyła w wielu konkursach śpiewu, na szczeblu szkolnym jak i gminnym. Jeśli chodzi o osiągnięcia w sporcie, to głównie brała udział w zawodach gminnych oraz powiatowych. Wiele razy była nagradzana za wyniki sportowe. Otrzymywała medale, dyplomy, nagrody. Jednym z jej największych osiągnięć w sporcie było zajęcie III miejsca w Powiatowych Biegach Przełajowych oraz otrzymanie statuetki jednego z najlepszych sportowców w szkole.

 

Zaniewicz Karolina

 

Karolina jest uczennicą klasy IC. Jest osobą pełną pozytywnej energii. Interesuje się przede wszystkim sportem i plastyką. Ma w tym zakresie sporo osiągnięć, ale najważniejsze z nich to zajęcie I miejsca w konkursie Starostwa Bialskiego ,,Mamo, Tato nie pal!''. Otrzymała również wyróżnienie w konkursie Młodość Trzeźwość pod hasłem: ,,Szkoła i dom - bezpieczne miejsca bez przemocy używek”. Brała udział również w konkursach gminnych i szkolnych, w ktorych jej prace były nagradzane wyróżnieniami oraz miejscami na podium. Jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe, jest ich również dużo między innymi I miejsce w VI Biegu Konstytucji oraz I miejsce w IV Biegu Konstytucji, a także V miejsce w III Powiatowych Biegach Przełajowych. Karolina zdobyła statuetkę ,,Najlepszego Sportowca 2014/2015 r.''

 

Dominik Grzyb

Od lat jego pasją jest sport. Wcześniej uczęszczał do Gimnazjum Sportowego nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim. Obecnie jest uczniem Liceum Ogólnokształcącego. Swój czas dzieli między naukę (jest w klasie maturalnej) a sport. Reprezentuje szkołę w różnych dyscyplinach i osiąga sukcesy. W roku szkolnym 2013/2014 został Wicemistrzem Województwa w piłce siatkowej chłopców, aby w następnym roku sięgnąć po Mistrzostwo Województwa. Osiąga również sukcesy w pływaniu. W 2015 roku został Wicemistrzem Rejonu w pływaniu indywidualnym na dystansie 50m stylem klasycznym i Wicemistrzem Rejonu w sztafecie pływackiej 10x25m. 
Razem z kolegami z drużyny piłki ręcznej zajął III miejsce w Finale Powiatu, jak też jest Wicemistrzem powiatu w Lidze lekkoatletycznej.

 

Kamil Michaluk

Kamil Michaluk uczęszcza do klasy biologiczno - chemicznej. W wolnym czasie chętnie uprawia sport, lubi pływać. Jest też członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kwasówce. Sporo czasu poświęca na treningi wspólnie z kolegami z drużyny. Efektem ciężkiej pracy jest np. zdobycie pierwszego miejsca w zawodach powiatowych. Fascynuje go pomaganie innym ludziom, dlatego przeszedł szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i ratownictwa technicznego. W przyszłości chciałby być strażakiem. ;)