Osiągnięcia sportowe młodzieży w roku szkolnym 2015/2016

III miejsce w finale powiatu dziewcząt i chłopców w Lidze Lekkoatletycznej

III miejsce w finale powiatu  dziewcząt i chłopców w Sztafetowych Biegach Przełajowych

V miejsce w finale powiatu ucz. Karoliny Zaniewicz, VI miejsce Justyny Leszczuk  VI miejsce Kamila Michaluka i VII miejsce Patryka Kocińskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych

VI miejsce w finale powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym- Kinga Jędruchniewicz

XIII miejsce w finale powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym- Jolanta Sójka

IX miejsce w finale powiatu w Indywidualnym tenisie Stołowym –Michał Pińczuk7.XI miejsce w finale powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym- Szymon Pińczuk

II miejsce w finale rejonu i V miejsce w finale wojewódzkim w sztafecie pływackiej dziewcząt 10x25m

V miejsce w finale rejonu  w sztafecie pływackiej chłopców 10x25m

III miejsce w finale rejonu i V miejsce w finale wojewódzkim w indywidualnym pływaniu na dystansie 50m stylem grzbietowym –Kornela Celińska

III miejsce w finale rejonu i VII miejsce w finale wojewódzkim w indywidualnym pływaniu na dystansie 50m stylem dowolnym- Alicja Mikołajczuk

I miejsce w finale rejonu i II  miejsce w finale wojewódzkim w indywidualnym pływaniu na dystansie 50 m stylem klasycznym- Patrycja Hryciuk

VI  miejsce w finale rejonu w indywidualnym pływaniu na dystansie 50m stylem klasycznym –Kinga Ciok

IV miejsce w finale rejonu w indywidualnym pływaniu na dystansie 50m stylem dowolnym – Dominika Domańska

III miejsce w finale rejonu i IX  miejsce w finale wojewódzkim w indywidualnym pływaniu na dystansie 50m stylem dowolnym –Dominik Grzyb

III miejsce w finale rejonu i XI miejsce w finale wojewódzkim w indywidualnym pływaniu na dystansie 50m stylem grzbietowym – Remigiusz Puszkarski

VII  miejsce w finale rejonu w indywidualnym pływaniu na dystansie 50m stylem dowolnym- Maciej Kurenda

V  miejsce w finale rejonu w indywidualnym pływaniu na dystansie 50m stylem klasycznym –Eryk Domański

VI miejsce w finale rejonu w indywidualnym pływaniu na dystansie 50 m stylem dowolnym- Hubert Juchimiuk

III  miejsce chłopców i V miejsce dziewcząt w finale powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym

II miejsce w finale powiatu w halowej piłce nożnej chłopców

I miejsce w finale powiatu , I miejsce w finale rejonu i I miejsce w finale wojewódzkim w piłce siatkowej  chłopców

I miejsce w finale powiatu, I miejsce w finale rejonu i V miejsce w finale wojewódzkim w piłce siatkowej dziewcząt

VII miejsce w Ogólnopolskiej Licealiadzie w piłce siatkowej chłopców

II  miejsce w finale powiatu w piłce ręcznej chłopców

III  miejsce w finale powiatu w piłce ręcznej dziewcząt

I miejsce w finale powiatu i IV miejsce w finale rejonu w koszykówce dziewcząt i chłopców

II miejsce w finale powiatu w sztafecie 4x100m dziewcząt

V miejsce w finale powiatu w sztafecie 4x100m chłopców

IV miejsce w finale powiatu w sztafecie szwedzkiej dziewcząt i V miejsce chłopców

V miejsce ucz. Karoliny Zaniewicz w finale powiatu w Katyńskich Biegach Indywidualnych

II i IV miejsce w Turnieju Piłki Nożnej Szkół Ponadgimnazjalnych pod patronatem Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski

Przeprowadzenie Konkursu Wiedzy Olimpijskiej na etapie szkolnym- zwycięzca Dominika Poręba klasa II e

 

Osiągnięcia młodzieży w roku szkolnym 2015/2016 z przedmiotów humanistycznych

XLVI Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – etap szkolny: Aleksandra Lachowska – kl. 2d, 13.02.2016r. - etap okręgowy w Lublinie ;

 

VIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Ireny Golec „Czerwona Róża dla Niej”:

Oliwia Pocztarska – kl. 2d ( II miejsce w kategorii „Poezja”);

Paulina Pożarycka – kl. 1a ( III miejsce w kategorii „Proza”);

Dominika Domańska – kl. 2d (wyróżnienie)

Wiktor Lewandowski – kl.2d (wyróżnienie)

 

Konkurs TPN: Międzyrzec – Historia – Dzień Dzisiejszy – etap miejsko - gminny:

Dominika Poręba – kl. 2e ( I miejsce)

Daria Kusznieruk – kl.2d (II miejsce)

Damian Skwara – kl. 3d

 

Aktywnie i zdrowo” – konkurs powiatowy dla uczniów liceum na film promujący zdrowie w ramach projektu Powiatu Bialskiego „Razem dla Serca”:

Maja Lipniacka – kl. 2a (I miejsce)
Dominika Poręba – kl. 2e (I miejsce)
Aleksandra Lewczuk- kl.2a (I miejsce)

Joanna Szmytko – kl. 2a (II miejsce)
Bernarda Suśniak – kl. 2a (II miejsce)
Karolina Pogonowska – kl. 2a (II miejsce)

Weronika Matysiak – kl. 2a (III miejsce)
Justyna Jakubska – kl. 2a (III miejsce)

Powiatowy Komkurs Ortograficzny o Złote Pióro Starosty Bialskiego - „1050 – lecie chrztu Polski”

-Paulina Pożarycka – kl. 1a

-Aleksandra Lachowsa kl. 2d – obie uczennice ex aequo zdobyły I miejsce

 

Powiatowy Konkurs Plastyczny „Wybitni Bohaterowie z terenu Powiatu Bialskiego na przestrzenie 1050 lat i ich znaczenie dla dziejów państw i narodu polskiego”

Weronika Pietruszka – kl. 1c – II miejsce

Wiktoria Pietruszka – kl. 1b – III miejsce

 

Konkurs UPH Historii i Stosunków Międzynarodowych w Siedlcach na esej historyczny „Za chlebem i w poszukiwaniu wolności. Refleksje współczesnego nastolatka”

-Hubert Juchimiuk- kl. 2d – I miejsce;

 

Międzywojewódzki Konkurs Historyczny „1050 lat chrześcijaństwa w Polsce” organizowany przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju i Muzeum Ziemi Biłgorajskiej pod honorowym patronatem ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Lubelskiego Kuratora Oświaty (25 kwietnia 2016)

-Maria Steszuk – kl. 1c – I miejsce oraz Nagroda Specjalna ufundowana przez Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Mirosława Piotrowskiego – wyjazd do Strasburga;

-Wiktor Lewandowski – kl. 2d- II miejsce;

 

III Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

-Dominika Poręba – kl. 2e – I miejsce;

-Aleksandra Lachowska – kl. 2d – II miejsce;

-Weronika Matysiak – kl. 2a – III miejsce;

 

 

Konkurs Literacki „Opowiedzieć świat” organizowany przez UMCS w Lublinie

-Paulina Pietrzak – kl. 3d- wyróżnienie;

-A. Bylina – kl. 1c – wyróżnienie

-Aleksandra Lachowska – kl. 2 d wyróżnienie