Na rozwiązania zadań czekamy do 22. 12. 2015 r.

Kartka powinna zawierać: imię i nazwisko ucznia, klasę oraz rozwiązania wszystkich lub wybranych zadań. Rozwiązania bez wskazanego właściciela nie będą brane pod uwagę.  Przypominamy też, że nagrodą w konkursie jest CZYTNIK E-BOOK!

I Podaj autora i tytuł komedii, w której po raz pierwszy w literaturze polskiej pojawił się wątek wróżb andrzejkowych? (2 pkt)

II W magicznym świecie Eragona ( 5 pkt)

1. Czyje imię odgadł Eragon i jak wykorzystał tę wiedzę?
  2. Ile lat miał autor (Paolini Chrisopher), kiedy zaczął pisać Eragona?
  3. Co oznacza BRISINGR w pradawnej mowie?
  4. Dlaczego armia Galbatorixa była trudna do pokonania?
  5. Jaka była ulubiona broń Rorana?

III W świecie lektur szkolnych: Bolesław Prus „ Lalka” ( 2 pkt)

Czyje to słowa?

1.„Gdyby mi się ziemia rozstąpiła pod nogami… rozumiesz?… Gdyby mi niebo miało zawalić się na łeb – nie cofnę się, rozumiesz?… Za takie szczęście oddam życie…”

2.„Machina parowa przecież nie młynek do kawy, to wielka machina; ale gdy