Ogłaszamy szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę i życzenia bożonarodzeniowe w języku rosyjskim. W konkursie mogą wziąć udział zainteresowani uczniowie z klas I-II uczący się języka rosyjskiego. Twórcy najciekawszych prac otrzymają pozytywną ocenę z przedmiotu oraz atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie. Szczegółowe informacje zawarte są w umieszczonym poniżej regulaminie.

Przypominamy, że 26 listopada 2015 roku odbędzie się w naszej szkole kolejne spotkanie z rodzicami w ramach tzw. otwartego czwartku.

Wszyscy nauczyciele będą dostępni na indywidualnych konsultacjach między godziną 17:00 a 18:00.

Serdecznie zapraszamy!

W niedzielę 22 listopada UKS Międzyrzecka Trójka LO Sikorski w Lidze Wojewódzkiej Juniorów pokonała Cisy Nałęczów 3:1.

Uczennica klasy IIIB Eliza Hamruk otrzymała nagrodę „Bialskie Talenty” za rok 2014.  Już od 15 lat Starosta Bialski nagradza osoby wyróżniające się w dziedzinie nauki, sportu bądź kultury. Podsumowanie tegorocznego konkursu odbyło się 20.11.2015 r. w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kodniu podczas uroczystej Gali Kultury. Eliza otrzymała tę prestiżową nagrodę za osiągnięcia naukowe. Tym bardziej cieszy ten fakt, ponieważ w bieżącym roku złożono aż 40 wniosków.  Eliza otrzymała imponującą statuetkę, a także dyplom oraz nagrodę pieniężną. Podziękowania z rąk Starosty – pana Tadeusza Łazowskiego odebrali też rodzice: państwo Bożena i Jan Hamrukowie oraz opiekunowie Elizy: pani Anna Butrym oraz ks. Paweł Madaliński.

Galę Kultury występem uświetniła występem Aleksandra Kalinka z klasy IIB.

Zapraszamy wszystkich uczniów LO na „Wieczór filmowy”, który odbędzie się 4 grudnia 2015 roku w czytelni w godzinach 17:00 – 23:00. W programie projekcja trzech wybranych filmów z listy umieszczonej na plakatach oraz dyskusja. Zapisy na spotkanie przyjmuje pani Ewa Zygmunt.

Dnia 25 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne młodzieży z grupą 4B – Bożą Bandą Byłych Bandytów. Mogliśmy usłyszeć historie ludzi po przejściach, którzy mieli w przeszłości epizody z używkami. Poznaliśmy osoby, które już w domu rodzinnym doświadczyły przemocy oraz alkoholizmu.  Ludzi, którzy popadli w nałogi i złe nawyki, przed czym przestrzegali. Jak mówili, pomógł im Bóg. Dzięki ich wystąpieniu zrozumieliśmy, że życie ludzkie jest bezcenne.

Oprac. Aleksandra Lachowska kl. 2d

„Niedzielne wystąpienie pozwoliło mi zająć pierwsze miejsce. Od 40 lat po raz pierwszy Laureatką XL Konkursu Krasomówczego Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych została reprezentantka województwa lubelskiego”, uczennica naszego liceum Maria Steszuk.

Zapraszamy wszystkich łakomczuchów na kiermasz ciast i sałatek organizowany przez klasę IIIB w poniedziałek  07.12. Sprzedaż będzie odbywała się do wyczerpania zapasów. Musicie więc się pospieszyć, nim sami wszystko zjemy.

Klasa IIIB

Z przyjemnością informujemy, iż I miejsce w konkursie na projekt maskotki naszego liceum zajęła uczennica klasy IIC Karolina Leszczuk i to do niej powędrowała główna nagroda, czyli smartfon LG Leon.

Serdecznie gratulujemy.

Na zaproszenie szkolnej pedagog Anny Butrym i Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w poniedziałek 30 listopada  2015 r.  odbyło się spotkanie profilaktyczne pt. „NA ROZDROŻACH”, prowadzone przez p. Leszka Korzenieckiego.

30 listopada odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży. Koordynnator ks. Tomasz Bielecki wspólnie z wolontariuszami (także uczniami naszej szkoly) informował o idei ŚDM, zapraszał na spotkanie z papieżem w Krakowie, a także zachęcał do przyjmowania w swoich domach pielgrzymów z całego świata.