13 lutego 2020 roku odbył się w bibliotece szkolnej III Konkurs Recytatorski pt. „Miłość w poezji i prozie”, który wiąże się z corocznym świętem zakochanych przypadającym na 14 lutego . Do konkursu zgłosiło się 12 uczniów z klas pierwszych i drugich. Repertuar konkursowy w tym roku był bardzo różnorodny. Młodzież z zaangażowaniem recytowała z pamięci wiersze nie tylko polskich poetów . Jury w składzie: p. Anna Olesiejuk – Idzikowska, p. Ewelina Pocztarska i p. Agnieszka Nurska, po wysłuchaniu wszystkich uczestników, wyłoniło zwycięzcę konkursu – Tomasza Kowalczuka z klasy 2c. Widownia, którą reprezentowała klasa 2d, z uwagą obserwowała zmagania konkursowe i nagradzała brawami kolejnych uczestników. Laureat konkursu – Tomek Kowalczuk odebrał nagrodę w postaci Bonu Upominkowego w wysokości 50 złotych do Księgarni AZT w Międzyrzecu Podlaskim.

Konkursowi towarzyszyła akcja „Romantyczny wieczór z książką”, polegająca na możliwości wypożyczenia książki – niespodzianki. Książki zapakowane w ozdobny papier i opatrzone ciekawym cytatem, czekały na czytelników w specjalnym miejscu. Akcja miała na celu zachęcenie młodzieży do czytania, a forma ukrytego tytułu książki, jak się okazuje, była ciekawą propozycją i sprzyjała powodzeniu całej akcji.

Tomkowi gratulujemy wygranej, wszystkim uczestnikom III edycji konkursu recytatorskiego serdecznie dziękujemy za udział, a koleżankom nauczycielkom za pomoc i pracę w jury.

Organizatorzy: Małgorzata Kowalczyk i Ewa Zygmunt – nauczyciele bibliotekarze