18 grudnia w Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Wł. Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim miało miejsce ciekawe wydarzenie - odwiedził nas Johnathan ze Stanów Zjednoczonych. Spotkanie było pełne wrażeń, gdyż w klasie 2D gościliśmy po raz pierwszy rodowitego Amerykanina. Uczniowie naszego liceum spędzili z gościem dwie godziny i dowiedzieli się wielu interesujących informacji oraz intrygujących zagadnień. Uczniowie mieli również okazję zadać Johnathanowi wiele ciekawych i zaskakujących pytań. Konwersacja była bardzo przyjemna i miejmy nadzieję, że zmotywuje wielu uczniów do pogłębiania wiedzy językowej. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i z okazji nadchodzących świąt zrobiliśmy projekt edukacyjny ,,Święta Bożego Narodzenia w Polsce i Stanach Zjednoczonych”. Skupiliśmy się na podobieństwach oraz różnicach. Następnie wspólnie zagraliśmy w interaktywny quiz wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Polsce. Było to wyzwanie zarówno dla naszego gościa jak i uczniów.
Wiedząc, że żona Johnathana pochodzi z naszego rodzinnego miasta klasa 2D przygotowała prezentację o Międzyrzecu Podlaskim. Wiele faktów okazało się zaskakujących i dotąd nieznanych. Na koniec spotkania zagraliśmy w grę ,,Taboo” przygotowaną przez uczniów, którzy mogli sprawdzić, jak dobrze znają język angielski. Ta towarzyska gra pomaga rozwijać kompetencje językowe i zasób słownictwa, wszystko w formie wciągającej rywalizacji :) Dzięki temu spotkaniu wiemy jak ważna jest autentyczność prowadzonych zajęć i poczucie bezpośredniego kontaktu z żywym językiem. Zajęcia z native speakerami stwarzają warunki bardzo zbliżone do przebywania w obcym kraju i są niepowtarzalną motywacją do nauki. Każda z takich wizyt ma ogromny wpływ na rozwój ucznia w kontekście rozwoju językowego.
Podsumowując, spotkanie przyniosło uczniom ogromne korzyści językowe oraz wzbogaciło ich wiedzę o Stanach Zjednoczonych.
Serdecznie dziękujemy Johnathanowi za to spotkanie.