Dnia 27.03.2019 w naszej szkole zagościli studenci uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej z Lublina wraz z dr. Arturem Sadeckim, absolwentem naszej szkoły.

Obecni goście studiują języki Słowiańskie, które przybliżyli nam w spotkaniu składającym się z dwóch części. Pierwsza część miała na celu zapoznanie nas z ofertą uniwersytetu oraz zachęceniu obecnych w spotkaniu uczniów do wyboru ich uczelni. Druga zaś była lekcją Języka Rosyjskiego, która miała pokazać nam że językiem można się bawić i uczyć się go z przyjemnością. Uczniowie którzy wykazali się znajomością języka i aktywnością zostali nagrodzeni plusami, które po podsumowaniu zamieniły się w symboliczne upominki. Uczestnicy byli bardzo usatysfakcjonowani zajęciami zorganizowanymi przez Panią Katarzynę Łysakowską, której serdecznie dziękują :)