Oto kilka książek, które biblioteka szkolna poleca na ferie.

Pierwsza z nich to książka Tahereh Mafi „ Dotyk Julii ”. W skład trylogii wchodzą następujące części: „Dotyk Julii”, „Dar Julii”, „Sekret Julii ” oraz opowiadania „Julia. Trzy tajemnice”.

Bohaterką jest dziewczyna, której dotyk zabija i od wielu lat żyje w izolacji.
Książka napisana jest z niezwykłym polotem i wyobraźnią. Sam opis świata w jakim znajdują się bohaterowie nie jest bardzo rozbudowany, to jednak sama historia głównej bohaterki przyciąga jak magnes.

Drugą lekturą, jaką chcemy polecić na ferie, jest książka Johna Greena „Gwiazd naszych wina”.

To historia dwojga kilkunastoletnich bohaterów, którym była zapisana w gwiazdach śmiertelna choroba, ale też wielka miłość. Ich uczucie jest piękne i wnosi do ich codziennych zmagań z chorobą radość, motywuje do walki, daje nadzieję. Cieszą się każdym dniem, okupionym walką o życie. Nie jest to książka o raku, ale o życiu, marzeniach, pragnieniach i tęsknotach.

Mamy również propozycję dla miłośników thrillerów – światowy bestseller Simona Becketta „Chemia śmierci”. Pragniemy dodać, iż jest to książka podarowana bibliotece szkolnej przez absolwentów rocznika 2010-2013 z klasy III B, którzy wzięli udział w corocznej akcji „Podaruj książkę bibliotece”.

Książka przenosi w świat mrocznych zbrodni i zagadkowych morderstw, które zdarzają się w małym, „spokojnym” miasteczku. Zaskakujące wydarzenia i zwroty akcji zachęcą do dalszego czytania. Już po trzydziestu sekundach lektury przechodzą dreszcze, a po minucie można poczuć serce w gardle. To książka dla tych, którzy lubią się bać.