Dnia 02.02.2016r. w sali nr. 33 klasa IID przeprowadziła rozprawę sądową, dotyczącą zbrodni popełnionej przez Rodiona Raskolnikowa. Sędzia oraz ława przysięgłych wysłuchali zeznań Soni Marmieładow, Eudoksji Romanowej, Dymitra Razumichima i Pulcherii Raskolnikow. Wypowiedział się nawet sam Raskolnikow. Nad przebiegiem sprawy pilnie czuwał obrońca wraz z prokuratorem. Ostatecznie sędzia skazał Rodiona na zesłanie na Syberię.

Uczniowie zostali przydzieleni do poszczególnych grup, w których mieli wspólnie przeanalizować daną postać i ułożyć przemowę w jej imieniu. Przebieg owej lekcji polskiego na pewno pozostanie w pamięci uczniów IID. Możliwość wcielenia się w poszczególne postaci była bardzo ciekawym doświadczeniem i całkiem fajną zabawą.

Oprac. Marlena Wernio (2d)