26 listopada o godzinie 6 rano rozpoczęła się szkolna wycieczka do Warszawy klasy 2C. Towarzyszyli nam również uczniowie z innych klas pierwszych, trzecich i jeszcze jednej klasy drugiej :)

   Wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego. Przewodnicy w ciekawy sposób przybliżyli nam temat II Wojny Światowej, powstań, akcji dywersyjnych i zasłużonych dla wolności naszego kraju ludzi. Była to niesamowita lekcja historii, którą na pewno na długo zapamiętamy. 
Kolejnym punktem programu naszej wycieczki były pokoje zagadek – Escape Rooms :)
Uczniowie w kilkuosobowych grupach, zamknięci na 60 minut w pokojach o różnej tematyce musieli rozwiązać szereg zagadek i otworzyć mnóstwo zaszyfrowanych zamków, by wydostać się z pomieszczeń na czas. Było to dla wielu z nas bardzo satysfakcjonujące i integrujące doświadczenie. 
Następnie długo wyczekiwana ’Niewidzialna Wystawa'. W całkowitych ciemnościach, pod opieką niewidomych lub słabowidzących przewodników przemierzaliśmy kolejne sale i próbowaliśmy rozpoznać za pomocą innych zmysłów znajdujące się w nich przedmioty. 
Ostatnia w planach była galeria. Około godziny 22 byliśmy już w Międzyrzecu. Bardzo dziękujemy sorkom, które sprawowały nad nami opiekę (p. Dorocie Plewce i p. Jolancie Czopińskiej) oraz p. Agnieszce Gocel.