28 lutego 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Wł. Sikorskiego odbył się już po raz kolejny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie klas gimnazjalnych z Międzyrzeca Podlaskiego i okolic oraz licealiści. W sumie publiczność zgromadzona na hali sportowej wysłuchała 15 piosenek. W kategorii „gimnazjum” pierwsze miejsce zajęła Alicja Petruczenko z Zespołu Placówek Oświatowych nr 1 i otrzymał w nagrodę tablet. W kategorii „liceum” najlepsza okazała się Magdalena Marciniak z klasy 2c.


Publiczności najbardziej podobał się występ Łucji Niestoruk z Zespołu Placówek Oświatowych nr 3, która zaśpiewała „Titanium” Madilyn Bailey i wyjechała z Liceum z pięknym misiem.
Festiwal Piosenki Obcojęzycznej połączony był z Dniem Kultur, podczas którego młodzież z klas pierwszych i drugich prześcigała się w pomysłach i kreatywności, by przedstawić kulturę i zwyczaje wylosowanego państwa.
I tak można było pośpiewać rosyjską „Kalinkę”, zatańczyć grecką „Zorbę”, podziwiać piękne japońskie gejsze, czy zrobić sobie niezapomniane zdjęcie z Barakiem Obamą, Donaldem Trampem czy Angelą Merkel. Młodzież nie tylko przygotowała stoiska z gadżetami, ale tez tradycyjne, regionalne potrawy.
Było barwnie, ciekawie i radośnie. Warte podkreślenia jest ogromne zaangażowanie młodzieży w przygotowania i prezentację – gratulujemy pomysłów!!!