Dnia 18 stycznia 2018 roku odbył się w czytelni szkolnej Biblioteczny Turniej Wiedzy Ogólnej „Czacha dymi” zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Udział w turnieju wzięło 14 chętnych uczniów, z klas pierwszych i drugich, którzy musieli odpowiadać na szybko zadawane pytania z różnych dziedzin wiedzy w trzech etapach konkursowych. Liczył się tutaj nie tylko zasób posiadanych wiadomości u każdego z uczestników, ale także refleks, intuicja i troszkę szczęścia. Zwycięzca turnieju został wyłoniony w ostatecznej finałowej rozgrywce i został nim Hubert Łukasiewicz z klasy 2c. Gratulacje!!!
Celem turnieju było zachęcenie naszych uczniów do brania udziału w różnych formach aktywności organizowanych na terenie szkoły, do zdrowego współzawodnictwa, do sprawdzenia się w grach indywidualnych i zespołowych, ale także zachęcenie do dobrej i twórczej zabawy, która towarzyszy wszelkim konkursom i turniejom. W tym miejscu dziękujemy wszystkim uczestnikom turnieju, publiczności z klasy 2c, która dopingowała i nagradzała graczy brawami oraz trzem prowadzącym turniej uczennicom z klasy 1c, Gabrieli, Darii i Klaudii, które sprawnie konkurs przeprowadziły.
Podsumowując: taka formuła konkursu – turnieju – rozgrywki umysłowej połączona z zabawą bardzo przypadła do gustu naszym uczniom. Wobec tego – ciąg dalszy nastąpi, czyli w II półroczu odbędzie się kolejna edycja Bibliotecznego Turnieju Wiedzy Ogólnej „Czacha dymi”. Zapraszamy do udziału!!!
Organizatorzy: Małgorzata Kowalczyk i Ewa Zygmunt – nauczyciele bibliotekarze