Książkę ''Never Never'' przeczytałam rok temu i do dziś jest moją ulubioną. Wpadła w moje ręce zupełnie niespodziewanie, nie miałam w planach jej przeczytać. Na początku zaciekawiła mnie okładka. Była zwykła, lecz miała w sobie coś tajemniczego. Wypożyczyłam książkę w szkolnej bibliotece i od razu wzięłam się za czytanie.
Głównymi bohaterami książki są Charlie i Silas. Są parą, ale nie taką zwyczajną... Charlie i Silas tracą pamięć. Nie wiedzą kim są, nie rozpoznają miejsc w których się znajdują, nie pamiętają swoich rodzin, przyjaciół i nie pamiętają siebie nawzajem. Mają kompletną pustkę w głowie, lecz nikomu o tym nie mówią.

Próbują dowiedzieć się kim są i co się stało, że w ich głowach nie ma żadnych wspomnień. Dokonują wszelkich starań, aby się czegoś dowiedzieć. Przeglądają swoje rzeczy, czytają stare listy oraz wiadomości, szukają w swoich domach czegoś co pomoże rozwiązać im te zagadkę i cóż... dowiadują się kilku rzeczy. Ich dotychczasowe życie było bardziej pogmatwane niż można by się spodziewać. Lecz nie wszystko zostało rozwiązane. Kiedy para uzyskuje nie wiele więcej informacji, dzieje się coś złego... znów tracą pamięć. Wszystko jest tak jak poprzednim razem. Nie wiedzą nic. Muszą zaczynać od początku. Pozyskują coraz więcej informacji i coraz więcej pytań. Ich życie jest jedną wielką tajemnicą, zagadką. Chcą poznać prawdę. Próbują wszystkich możliwości, aby dowiedzieć się czegoś więcej na swój temat. Są tak zdeterminowani, że proszą o pomoc kobietę, która rzekomo jest wróżką.
O ''Never Never'' można opowiadać cały czas, ale żeby przeżyć tę historię razem z Charlie i Silasem, trzeba zagłębić się w lekturę. Obiecuję wszystkim, którzy sięgną po tą książkę, że nie zmarnują swojego czasu i zakochają się w jej treści tak jak ja. Jest to powieść młodzieżowa, głowni bohaterowie chodzą do liceum, są mniej więcej w naszym wieku, dzięki czemu jeszcze bardziej się do nich przywiązujemy i rozumiemy w pewnych momentach.
Książka jest wspaniała, idealna. Nie można się od niej oderwać, zmusza do czytania. Kończąc ''Never Never'' czułam pustkę. Chciałam więcej Charlie i Silasa.
Polecam wszystkim książkę ''Never Never'' Colleen Hoover, Tarryn Fisher. Nie jest długa, zawiera około 300 stron. Lekka do czytania, bardzo wciągająca. Pobudza czytelnika do myślenia. Jest świetna i jeśli ją przeczytacie, nigdy przenigdy nie uda wam się o niej zapomnieć.

Katarzyna Siłuch kl. 1a