I miejsce Sikorskiego w kolejnym konkursie historycznym Uniwersytetu Przyrodniczo -Humanistycznego w Siedlcach.
W środę, 26 kwietnia 2017 roku, odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego konkursu historycznego cyklicznie ogłaszanego przez Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach, w którym uczestniczyli Hubert Juchimiuk, uczeń klasy 3d wraz z nauczycielką historii p. Bożeną Lesiuk.

(kliknij aby powiększyć)


W tym roku uczestnicy pisali pracę na temat " Państwo bez stosów. Czy z doświadczeń polskich w zakresie tolerancji religijnej i kulturowej może czerpać współczesna Europa?" Przy jej ocenie brano pod uwagę nie tylko wiedzę historyczną i sprawne pióro ale także kreatywność, oryginalność, umiejętność formułowania logicznych wniosków i sposób rozumienia zasady Cycerona , że " historia nauczycielką życia jest".
Pracę naszego ucznia oceniono najwyżej. Powtórzył sukces z ubiegłego roku. W tegorocznej edycji podzielił się jednak pierwszym miejscem z licealistą z Mińska Mazowieckiego. Prace obu zwycięzców zostaną opublikowane w czasopiśmie naukowym Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych UPH w Siedlcach " Historia i Świat". Kilka tygodni wcześniej otrzymaliśmy publikację eseju Huberta z ubiegłego roku. Dodatkowo, symbolicznie zwycięzcy otrzymali w nagrodę wieczne pióra.
Życzymy Hubertowi aby spod tego pióra wychodziły kolejne interesujące i wartościowe teksty.

Bożena Lesiuk