W dniach 4  - 8 kwietnia 2017 r. przedstawiciel naszego Liceum p.Tomasz Makaruk reprezentował naszą szkołę podczas panelu dyskusyjnego nad przyszłą międzynarodową współpracą dotyczącą wymiany uczniów. W panelu uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele z liceów z Niort, Melle oraz przedstawiciel szkoły z Leśnej Podlaskiej. Dyskutowano nad możliwością mobilności uczniów w obrębie 3 krajów: Francji, Niemiec i Polski, a wynikiem spotkania będzie stworzenie międzynarodowego projektu , którego tematem przewodnim będzie drzewo w różnych ujęciach: biologicznym, historycznym, naukowym, artystycznym, itp. Tytuł projektu to Drzewo w sercu tożsamości europejskiej (The tree in the heart of European identity). W trakcie pobytu odwiedzone zostały 2 szkoły: Liceum Ogólnokształcące (tworzące zespół szkół ogólnokształcących, ekonomicznych i zawodowych) w Niort oraz Liceum Rolnicze w Melle, które realizować będzie element praktyczny projektu i przy którym finalnie powstanie działka rolno-leśna jako rezultat praktycznej części projektu. Pozostałe szkoły będą realizować inne aspekty, które pozwolą na pełne ujęcie tematyki przedsięwzięcia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: