Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim otrzymali w lutym 2017 roku propozycję obejrzenia w siedleckim teatrze spektaklu pod tytułem "Antygona". Humaniści z klasy 2a razem z wychowawczynią Panią Bożeną Lesiuk oraz nauczycielką język polskiego Panią Anną Olesiejuk-Idzikowską odpowiedzieli na zaproszenie i podjęli się organizacji wycieczki do Siedlec. W czwartek 2 marca 2017 roku licealiści wybrali się w podróż. Pierwszym jej punktem był siedlecki teatr, w którym obejrzeli spektakl obiecanej "Antygony". Dla części uczniów była to pierwsza wizyta w teatrze, która okazała się dla nich ogromnym zaskoczeniem. Zgodnie orzekli, że niezwykle interesujące okazały się interpretacje reżysera "Antygony". Zachwycała choreografia, śpiew, gra aktorska a nawet kostiumy. Największą niespodzianką było jednak niestandardowe zakończenie. Nasza wizyta w teatrze zaowocowała nawiązaniem współpracy. W jej ramach została przeprowadzona dość osobliwa lekcja. W środę 22 marca 2017 roku do naszej szkoły zawitał Pan Maciej Czapski kierownik Studia Teatralnego i reżyser, ktory w przystępny sposób przedstawił uczniom historię greckiego teatru. Podczas zajęć mogli się oni wcielić w członków Ateńskiego Chóru Narodowego czy w pierwszych aktorów. Krok po kroku dowiedzieli się w jaki sposób powstał dialog, jak można było sprytnie"obejść" zasadę trzech jedności oraz jak wymagająca bywa praca aktora. Z tej lekcji wyszli uśmiechnięci i bogatsi w wiedzę oraz przekonani, że "Świat jest teatrem, aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają."