Dnia 28.02.2017r. w naszej szkole odbył się Festiwal Piosenki Obcojęzycznej, który w tym roku został wzbogacony o Dzień Kultur. Celem konkursu było propagowanie nauki języków obcych i aktywności twórczej wśród młodzieży. W konkursie wzięło udział 13 uczestników z 6 gimnazjów z terenu naszego miasta i gminy oraz z naszego liceum.
Jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ zaprezentowało się wiele utalentowanych osób, lecz wygrany mógł być tylko jeden. W kategorii gimnazjum okazał się nim Arkadiusz Domański z Kąkolewnicy, który zaśpiewał piosenkę „Say something”, a w kategorii liceum Karolina Śledź z utworem Bruno Marsa „When I was your man”. Zwycięzcy zostali nagrodzeni tabletami. Nagrodę publiczności przyznano Weronice Wiśnickiej - uczennicy naszego LO. Podczas akademii mieliśmy przyjemność posłuchać zeszłorocznych zwycięzców festiwalu: Marty Tchórzewskiej i Patrycji Mańko. W konkursie na najlepiej zaprezentowaną kulturę danego kraju rywalizowały klasy pierwsze i drugie. Uczniowie chętnie zaangażowali się w to dzieło i w sposób oryginalny i ciekawy przybliżyli nam tradycję wylosowanego państwa. Zwyciężyła klasa IA, promująca kulturę rosyjską. Nagrodą był bon na pizzę o wartości 150zł. ufundowany przez Pana Dyrektora Artura Grzyba.
Zwycięzcom konkursów gratulujemy i zapraszamy za rok!
Opracowała A.D. kl.IA