W tym roku młodzież naszego liceum trafiła do grupy eliminacyjnej zawodów na szczeblu rejonowym z miastami z południowej części naszego województwa. Za przeciwników mieliśmy szkoły z Lublina, Kraśnika, Chełma, Zamościa, Dubienki, Biłgoraja, Łaszczowa oraz Ostrowa Lubelskiego, który był gospodarzem zawodów. Wiele miast było reprezentowanych przez szkoły typowo mundurowe, ale jak się miało okazać to nie mundur zdobi człowieka i nie daje gwarancji zwycięstwa.

Drużyna chłopców naszego liceum od początku pokazała, kto jest faworytem. Pierwszą konkurencję, czyli rzut granatem wygraliśmy zdecydowania - niech świadczy o tym fakt, że drużyny z miejsc 2 i 3 musiałby zsumować swoje punkty, żeby dorównać naszemu wynikowi. Tor sprawnościowy to dalszy popis naszych chłopców, którzy wygrali go bezdyskusyjnie. W konkurencjach: strzelanie i pierwsza pomoc nasi uczniowie zajęli 3 miejsca, natomiast na terenoznawstwie osiągnęli drugi wynik, zdobywając tyle samo punktów, co ekipa, która wygrała tą konkurencję. Ostatecznie po pięciu konkurencjach chłopcy wygrali zawody rejonowe z wielką przewagą nad pozostałymi drużynami, za co otrzymali gratulacje z rąk wizytatora Kuratorium Oświaty pana Jerzego Surmy i zapewnili sobie awans do mistrzostw województwa.

W składzie chłopców naszą szkołę reprezentowali: Irek Barczuk, Karol Bogucki oraz Patryk Kociński.
Z kolei dziewczyny zaczęły również zgodnie z założeniami, gdyż w granacie osiągnęły bardzo dobry wynik, który dał im drugie miejsce w tej konkurencji. Na strzelnicy poszło troszkę słabiej, jednak ciągle byliśmy w czołówce. Słabsze strzelanie wpłynęło bardzo motywująco na nasze dziewczyny, które od tej chwili były nie do zatrzymania. Wygrały tor sprawnościowy, osiągając najlepszy czas, zajęły drugie miejsce w konkurencji pierwsza pomoc i na deser wygrały bieg terenoznawczy po lesie, jako jedyna drużyna wróciły przed limitem czasu ,odnajdując najwięcej punktów ukrytych w lesie.
Ostatecznie dziewczyny w składzie: Karolina Kołkowicz, Karolina Panasiuk i Karolina Zaniewicz wygrały również eliminacje rejonowe i razem z chłopakami będą reprezentowały liceum w zawodach wojewódzkich, które prawdopodobnie odbędą się w Dęblinie.
Gratuluję serdecznie moim podopiecznym, wykonali kawał dobrej roboty. Teraz w okresie matur regenerujemy siły i przystępujemy do dalszych treningów, gdyż naszym celem jest mistrzostwo województwa lubelskiego.

Hubert Męczyński